فرش فرش

فرش ماشینی – فرش کاشان ترکیبی استثنایی از هنر و زیبایی

تاريخچه‌ي بافت فرش ماشيني در ايران

شروع توليد فرش ماشيني در ايران به قبل از انقلاب و به اوايل دهه‌ي پنجاه هجري شمسي بر مي‌گردد. اولين قالي ماشيني توليد داخل در كارخانه‌هاي مخمل و ابريشم كاشان توسط دستگاه‌هاي مخملبافي و با الياف مصنوعي بافته شدند كه اين فرش‌ها داراي وزني سبك بودند و همچنين پرزهاي كوتاهي داشتند.

در همان دوره برخي از تاجران، فرش‌هايي مشابه با فرش‌هاي توليدي داخل را از كشور بلژيك وارد بازار ايران كردند كه از كيفيت بالاتري برخوردار بودند و اينچنين سليقه‌ي مردم ايران را _ كه تا پيش از آن فقط از فرش‌هاي دستباف استفاده مي‌كردند _ با اين نوع از فرش‌ها آشنا نمودند.

 

تاريخچه‌ي بافت فرش ماشيني در ايران


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>

+ نوشته شده: 1397/11/2 ساعت: ۱۰ توسط:farshkashan :

فرش ماشيني – فرش كاشان تركيبي استثنايي از هنر و زيبايي

فرش ماشيني به عنوان يكي از لوكس‌ترين لوازم منزل براي تزئين خانه مي‌باشد كه هنر و زيبايي را در تركيبي استثنايي نمايان مي‌سازد.

 

كاشان كه در استان اصفهان و به فاصله‌ي حدودا 250 كيلومتري از تهران واقع گرديده است به عنوان سرآغازگر و همچنين پايتخت قالي ماشيني ايران شناخته مي‌شود.

 

 

فرش كاشان از گذشته‌هاي دور با فرش دستباف و امروزه با فرش ماشيني همواره مورد زبانزد عموم بوده است.

 

فرش‌هاي دستباف و آنتيك كاشان كه امروزه موجب شكوه كلكسيون‌هاي بزرگ شخصي و موزه‌هاي خارجي است و همچنين فرش ماشيني كاشان كه با صادرات انبوه آن به ساير كشورهاي دنيا، مايه‌ي افتخار ايران مي‌باشد.

 

در ادامه با گردآوري مطالب داخلي و خارجي، تاريخچه‌ي قالي ماشيني و همچنين توليد آن از ابتدا تا انتهاي بافت را با ذكر جزئيات شرح داده‌ايم.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>

+ نوشته شده: 1397/10/13 ساعت: ۰۵ توسط:farshkashan :